پیچ و مهره‌های حفاظتی جهت جلوگیری از سرقت ترانس

نام شرکت:شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان
نام محصول:پیچ و مهره‌های حفاظتی جهت جلوگیری از سرقت ترانس
نام محقق:مهدی کاظمی
تاریخ اتمام پروژه:95
خلاصه طرح:در شرکت‌های توزیع همواره سرقت تجهیزات مسئله‌ساز است و باعث ایجاد خسارت‌ها خاموشی‌ها و دردسرهای زیادی می‌گردد. جهت حل این مشکل یك پیچ و مهره با شکل خاص و آچار مخصوص آن‌ها به همراه یك روکش که از دوطرف پیچ و مهره قرار می‌گیرد ارائه شده که دسترسی سارق را به پیچ و مهره از بین می‌برد و امکان باز کردن پیچ را با هرگونه آچاری از وی سلب می‌نماید. همچنین با در نظر گرفتن جنس روکش استوانه‌ای از فولاد ضد برش امکان بریدن پیچ و مهره نیز از بین رفته و جدا کردن ترانس از پایه غیرممکن می‌گردد. این محصول می‌تواند بر روی تمامی ترانسفورماتورهای کشور جهت بالا بردن ضریب ایمنی در مقابل سرقت نصب گردد. در حقیقت با توجه به حفاظت در مقابل خطرات سرقتی می‌توان هم نسبت به حفظ ترانسفورماتور‌ها اقدام نمود و هم از بالا رفتن انرژی توزیع نشده ناشی از این مورد جلوگیری نمود. با توجه به بالا بودن تعداد ترانسفورماتورهای در معرض سرقت در سطح کشور می‌توان حجم انبوهی از این پیچ‌ها را تهیه و در شبکه استفاده نمود.
ارزش افزوده:• جلوگیری از سرقت ترانس‌ها و در نتیجه جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اضافی به شرکت‌های توزیع برق، تحمیل خاموشی بر مردم، مشکل انرژی‌های توزیع نشده و ...
• سایر روش‌های جلوگیری از سرقت ترانس‌ها مانند نصب سیستم اعلام خطر بر روی آن‌ها قابلیت اطمینان پایین‌تری دارند و هزینه بر می‌باشند.
• در حال حاضر در بازار پیچ و مهره‌های ضد سرقت وجود دارند اما یا قابلیت استفاده برای ترانس‌ها را ندارند و یا با تجهیزات خاص به راحتی بریده می‌شوند.
• نصب بر روی ترانسفورماتورها جهت بالا بردن ضریب ایمنی در مقابل سرقت.
• فرآیند تولید راحت: با طراحی یک قالب خاص می توان نسبت به ساخت و ریخته گری تعداد زیادی از این قطعه اقدام نمود.

 

Top بازگشت به منوی اصلی